Rozšířené vyhledávání

Hledání v položce Machiavelli a Guicciardini : k typologii historickopolitického myšlení pozdní italské renesance. Pokud chcete hledat v celé databázi, použijte tento formulář.
Nápověda: Pokud hledáte podle klíčových slov z plného textu dokumentu, mějte na paměti, že databáze obsahuje dokumenty v různých jazycích.
Vyhledává v celé databázi.
Vyhledává pouze v záznamech (metadatech) dokumentů.
Autor nebo další původce dokumentu (editor, překladatel aj.).
Zvolíte-li „stať“, vyhledáváte v časopiseckých článcích, sborníkových příspěvcích a kapitolách monografií.
Zobrazují se záznamy 1 - 14 z celkového počtu 14

Kapitola
Kudrna, Jaroslav. Úvodem. In: Kudrna, Jaroslav. Machiavelli a Guicciardini : k typologii historickopolitického myšlení pozdní italské renesance. 1967, s. 7–9.

Kapitola
Kudrna, Jaroslav. K otázce jednoty Machiavelliho díla. In: Kudrna, Jaroslav. Machiavelli a Guicciardini : k typologii historickopolitického myšlení pozdní italské renesance. 1967, s. 16–24.

Kapitola
Kudrna, Jaroslav. Měšťanský konzervativismus a nepřímá apologie u Guicciardiniho : Guicciardiniho typologie jednotlivých druhů historického myšlení. In: Kudrna, Jaroslav. Machiavelli a Guicciardini : k typologii historickopolitického myšlení pozdní italské renesance. 1967, s. 71–93.

Kapitola
Kudrna, Jaroslav. Historie a učeni o ctnosti. In: Kudrna, Jaroslav. Machiavelli a Guicciardini : k typologii historickopolitického myšlení pozdní italské renesance. 1967, s. 63–70.

Kapitola
Kudrna, Jaroslav. Poznámky. In: Kudrna, Jaroslav. Machiavelli a Guicciardini : k typologii historickopolitického myšlení pozdní italské renesance. 1967, s. 99–124.

Kapitola
Kudrna, Jaroslav. Machiavelliho typologie městských států. In: Kudrna, Jaroslav. Machiavelli a Guicciardini : k typologii historickopolitického myšlení pozdní italské renesance. 1967, s. 25–40.

Kapitola
Kudrna, Jaroslav. K otázce antických prvků v díle Machiavelliho. In: Kudrna, Jaroslav. Machiavelli a Guicciardini : k typologii historickopolitického myšlení pozdní italské renesance. 1967, s. 48–53.

Kapitola
Pačesová, Jaroslava. Politická praxe a teoretické zobecnění. In: Kudrna, Jaroslav. Machiavelli a Guicciardini : k typologii historickopolitického myšlení pozdní italské renesance. 1967, s. 11–15.

Kapitola
Kudrna, Jaroslav. Závěr. In: Kudrna, Jaroslav. Machiavelli a Guicciardini : k typologii historickopolitického myšlení pozdní italské renesance. 1967, s. 94–98.

Kapitola
Kudrna, Jaroslav. Jmenný rejstřík. In: Kudrna, Jaroslav. Machiavelli a Guicciardini : k typologii historickopolitického myšlení pozdní italské renesance. 1967, s. 137–138.

Kapitola
Kudrna, Jaroslav. Machiavelli und Guicciardini : Zur Typologie des historisch-politischen Denkens in der italienischen Spätrenaissance. In: Kudrna, Jaroslav. Machiavelli a Guicciardini : k typologii historickopolitického myšlení pozdní italské renesance. 1967, s. 125–133.

Kapitola
Kudrna, Jaroslav. Machiavelliho pojetí dějin. In: Kudrna, Jaroslav. Machiavelli a Guicciardini : k typologii historickopolitického myšlení pozdní italské renesance. 1967, s. 54–62.

Kapitola
Kudrna, Jaroslav. Nejdůležitější použitá literatura k Machiavellimu a Guicciardinimu. In: Kudrna, Jaroslav. Machiavelli a Guicciardini : k typologii historickopolitického myšlení pozdní italské renesance. 1967, s. 134–136.

Kapitola
Kudrna, Jaroslav. Městský stát a florentská republika u Guicciardiniho : ideologické aspekty Storie Fiorentine. In: Kudrna, Jaroslav. Machiavelli a Guicciardini : k typologii historickopolitického myšlení pozdní italské renesance. 1967, s. 41–47.